You are currently viewing NOI ACTIVITĂȚI LA CENTRUL SOCIAL CREȘTIN AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

NOI ACTIVITĂȚI LA CENTRUL SOCIAL CREȘTIN AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

     

     

 

   Miercuri, 6 decembrie 2017, cu binecuvantarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, la Centrul Social Crestin al Arhiepiscopiei Targovistei, Pr. Leonte Sumedrea, de la Parohia Bâldana, a oferit copiilor îngrijiți aici haine pentru iarnă, alimente și dulciuri, în valoare de 3.500 lei.

   De asemenea, tot astăzi, s-au desfășurat, la sediul instituției, cursurile de limba engleză, oferite gratuit copiilor din Târgoviște, cu sprijinul doamnei Prof. Florina Bunea. Cu ocazia sărbătorii, Sf. Ier. Nicolae, copiii au primit dulciuri, în semn de apreciere, iar ei au interpretat câteva colinde în limba engleză.

   Reamintim că la Centrul Social Creștin al Arhiepiscopiei Târgoviștei, situat în Calea Domnească nr 261, cursurile de limbă engleză se desfășoară în fiecare zi de miercuri, începând cu ora 12.00.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI