You are currently viewing NOI ACTIVITĂȚI SOCIAL-FILANTROPICE ȘI EDUCAȚIONALE ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

NOI ACTIVITĂȚI SOCIAL-FILANTROPICE ȘI EDUCAȚIONALE ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

   

   

   Joi, 15 decembrie 2015, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, parohiile: Vârfuri, Moțăeni II și Vulcana Băi au oferit alimente și obiecte igenico-sanitare Centrului Social Floarea Speranței din Pucioasa, ca sprijin pentru buna desfășurare a activităților cotidiene de aici. De asemenea, în cadrul parteneriatului dintre Biserică și Școală, Parohia Fierbinți, prin intermediul Pr. paroh Dorin Olteanu, și Școala Generală din Com. Șelaru, prin intermediul doamnei Alina Tudor, Profesor de Religie, au derulat o activitate educațională comună, în școală, ce a vizat aprofundarea valorilor evanghelice de către elevi, la finalul căreia aceștia au primit, în dar, broșuri misionare și liturgice, dar și calendare bisericești pe anul 2017, tipărite de către Editura Arhiepiscopiei Târgoviștei.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI