NOI NUMIRI ADMINISTRATIVE ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIŞTEI

Pr. Iulian Rainea     Pr. Ileana Ionuț

 

 

   Joi, 26 noiembrie 2015, Înaltpreasfinţitul Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit NIFON, în cadrul şedinţei Permanenţei Consiliului Eparhial, a numit, în vederea optimizării activităţii pastoral-misionare eparhiale, pe Pc. Pr. Iulian Rainea din postul de Consilier Social-Filantropic, în postul de Protopop al Protoieriei Pucioasa şi ca preot II al Parohiei Pucioasa I, iar pe Pc. Pr. Ionuţ Ciprian Ileana, preot la Parohia Şotânga, Protoieria Pucioasa, din postul de profesor şi preot spiritual la Seminarul Teologic “Sf. Ioan Gură de Aur” din Târgovişte, în postul de Consilier Social Filantropic.
   Cu această ocazie, Înaltpreasfinţia Sa a transmis mulţumiri Pc. Pr. consilier Iulian Rainea şi Pc. Pr. protopop Cătălin Hârciu pentru activitatea depusă până acum în slujba Bisericii noastre străbune şi le-a urat succes în noile lor responsabilităţi.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI