You are currently viewing NOI NUMIRI ADMINISTRATIVE ÎN EPARHIA TÂRGOVIȘTEI

NOI NUMIRI ADMINISTRATIVE ÎN EPARHIA TÂRGOVIȘTEI

  

      

    În vedere optimizării activității misionar-pastorale a Arhiepiscopiei Târgoviștei, Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, în cadrul Permanenței Consiliului Eparhial ce s-a întrunit în ziua de 30 august 2016, a făcut noi numiri in Administratia eparhiala și la Protoieria Târgoviște Sud, după cum urmează: Pc. Pr. Sorin Neculăescu – Inspector eparhial în cadrul Sectorului Economic, Pc. Pr. Gabriel Ciprian Stroe – Protopop al Protoieriei Târgoviște Sud și Pr. Dorinel Romeo Neculăescu– Secretar al Protoieriei.
   Ceremonia de învestire a noului Protopop al Protoieriei Târgoviște Sud, s-a oficiat în mod solemn, astăzi, 31 august 2016, în biserica Bunavestire din Târgoviște, unde Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON a oficiat hirotesia, la care au participat delegați ai Centrului eparhial și preoții Protoieriei Târgoviște Sud.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI