You are currently viewing NOI NUMIRI ÎN ADMINISTRAȚIE ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

NOI NUMIRI ÎN ADMINISTRAȚIE ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

          

          

     

 

   Pentru a răspunde cu maximă eficacitate nevoilor pastoral-misionare contemporane, Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, a numit, în ședința de Permanență a Consiliului Eparhial, în Administratia eparhială, pe: Pc. Pr. Ciprian Stroe în funcția de Inspector eparhial pentru Control financiar și audit, în cadrul Sectorului Economic al Arhiepiscopiei, Pc. Pr. Silviu Stoica ca Protopop al Protoieriei Târgoviște Sud și pe Pc. Pr. Adrian Ovidiu Gâmbă în funcția de Secretar al Protoieriei Târgoviște Nord.
   Vineri, 4 mai 2018, Înaltpreasfinția Sa, însoțit de Părintele Vicar Eparhial, Părinți Consilieri de la Centrul Eparhial și diaconi, în prezența preoților de la Protoieria Târgoviște Sud, a săvârșit slujba de hirotesie pentru noul protopop, Pc. Pr. Silviu Stoica, în biserica Parohiei Buna Vestire din Târgoviște.

   După ceremonia de instalare în biserica Buna Vestire, Înaltpreasfinția Sa a vizitat sediile celor două protoierii din orașul Târgoviște.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI