You are currently viewing NOI NUMIRI LA CENTRUL EPARHIAL AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

NOI NUMIRI LA CENTRUL EPARHIAL AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

 

 

 

   

 

   În vederea optimizării misiunii pastorale a Arhiepiscopiei Târgoviștei, în cadrul Permanenței Consiliului Eparhial, Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON a făcut noi numiri de clerici, în funcţii de conducere, la Centrul eparhial al Arhiepiscopiei Târgoviștei, după cum urmează: Pc. Pr. dr. Ionuț Adrian GHIBANU – Vicar eparhial, Pc. Pr. dr. Ionuț Ciprian ILEANA – Consilier Învățământ și Activități cu Tineretul, Pc. Pr. Daniel BĂLĂJEL, – Consilier Social-Filantropic și Misionar, iar Pc. Pr. Gabriel OPROIU – Inspector eparhial bisericesc.
         Înaltpreasfinția Sa a ținut să mulțumească Pc. Pr. Ioan STAN, fost Vicar Eparhial, pentru activitatea depusă în slujba Bisericii, la Centrul eparhial, după ce, datorită unor motive legate de sănătate, s-a retras din responsabilitățile încredințate.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI