You are currently viewing NOI VOLUNTARI AI CRUCII ROȘII DINTRE SLUJITORII ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

NOI VOLUNTARI AI CRUCII ROȘII DINTRE SLUJITORII ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

 

   Cu ocazia Zilei Internaționale a Voluntariatului, miercuri, 5 decembrie 2018, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, clerici și personal auxiliar de la parohiile din cele cinci protoierii ale Eparhiei noastre, prin intermediul Sectorului Social-Filantropic și Misionar al Centrului nostru Eparhial au devenit voluntari ai Societății Naționale de Cruce Roșie, filiala Dâmbovița, urmând a susține activitățile nobile ale acestei importante instituții a societății noastre.

   Amintim că între Arhiepiscopia Târgoviștei și Societatea Națională de Cruce Roșie există o veche și fructuoasă colaborare, iar Înaltpreasfinția Sa a deținut pentru o lungă perioadă de timp președinția Societății de Cruce Roșie la nivel național.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI