You are currently viewing O INSTITUȚIE SOCIALĂ DIN JUDEȚUL DÂMBOVIȚA A PRIMIT SPRIJIN DIN PARTEA BISERICII

O INSTITUȚIE SOCIALĂ DIN JUDEȚUL DÂMBOVIȚA A PRIMIT SPRIJIN DIN PARTEA BISERICII

Pentru a veni în sprijinul nevoilor cotidiene ale Căminului de Bătrâni Stejarul din Mereni, dar și pentru a da un exemplu de grijă față de aproapele, demn de imitat în comunitatea noastră locală, preoții de la parohiile: Bălteni, Bâldana, Boteni, Brezoaia, Corbii Mari și Lungulețu II, însoțiți de tineri din cadrul comitetelor de tineret parohial au dăruit, vineri, 17 februarie 2023, Căminului de bătrâni Stejarul din Mereni, produse igienico-sanitare și legume.
Ajutorarea acestui așezământ social reprezintă o nouă activitate din cadrul proiectului misionar, inițiat de Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, de susținere a activității instituțiilor filantropice din județul Dâmbovița.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI