You are currently viewing O NOUĂ  ÎNTÂLNIRE DIN CADRUL SERIEI „DIALOGURI STUDENȚEȘTI” A FILIALEI TÂRGOVIȘTE A ASCOR

O NOUĂ ÎNTÂLNIRE DIN CADRUL SERIEI „DIALOGURI STUDENȚEȘTI” A FILIALEI TÂRGOVIȘTE A ASCOR

Asociația Studenților Creștin Ortodocși Români – filiala Târgoviște a continuat seria întâlnirilor intitulate „Dialoguri Studențești”, ce se desfășoară bilunar, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon.

Astfel, miercuri, 15 februarie 2023, a fost dezbătută tema „Convorbiri lăuntrice cu sinele în rândul tinerilor „, care a fost prezentată și moderată de Pr. asist. univ. dr. Florin Vârlan, din cadrul Facultății de Teologie Ortodoxă și Științele Educației a Universității ” Valahia ” din Târgoviște.

Precizăm că seria de întâlniri, intitulată „Dialoguri Studențești” este un proiect bilunar al Asociației Studenților Creștin Ortodocși Români-Filiala Târgoviște în cadrul căruia studenții dezbat, într-un format de tipul masă rotundă, teme de actualitate creștină pentru tineri.

 

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI