You are currently viewing O NOUĂ TABĂRĂ LA MÂNĂSTIREA PEȘTERA IALOMIȚEI DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

O NOUĂ TABĂRĂ LA MÂNĂSTIREA PEȘTERA IALOMIȚEI DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

   

   În perioada 27- 28 august 2018, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit Nifon, Parohia Glodeni, sub îndrumarea preoților Gheorghe Viorel Mugurel,Vancea Dănuţ și Gagiu Răzvan Gheorghe, a organizat, pentru al patrulea an consecutiv, o tabără de vară la Mănăstirea Peştera Ialomiţei.
   Coordonaţi de către membri ai Consiliului Parohial şi din Comitetul de femei parohial, 32 de copiii din cadrul Comitetului de tineri şi dintre cei mai merituoşi elevi ai claselor III-Vlll au participat la programul liturgic al mănăstirii, au vizitat locurile din apropierea sfântului lăcaș, au efectuat diverse drumeţii şi activităţi sportive şi educaţionale specifice vârstei, ca o încununare a Parteneriatului dintre Biserică şi Școală.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI