You are currently viewing OLIMPIADELE DE RELIGIE – ETAPA JUDEȚEANĂ,  ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

OLIMPIADELE DE RELIGIE – ETAPA JUDEȚEANĂ, ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

În conformitate cu calendarul competițiilor naționale pentru discipline școlare la care participă elevi români, în anul școlar 2021-2022, aprobat prin OMEC nr. 25.810/21.02.2022, în Arhiepiscopia Târgoviștei vor avea loc următoarele Olimpiade de Religie:

– etapa județeană a Olimpiadei Naționale de Religie – cultul ortodox – secțiunea gimnaziu (clasele V-VIII) și secțiunea liceu (clasele IX-XII), și etapa județeană a Olimpiadei de Religie pentru Seminarii și licee teologice – cultul ortodox, vor avea loc în ziua de sâmbătă, 19 martie 2022, începând cu ora 9.00;

– etapa județeană a Olimpiadei Naționale Interdisciplinare „Cultură și spiritualitate românească”, secțiunea gimnaziu (clasele V-VIII) și secțiunea liceu (clasele IX-XII), va avea loc în ziua de duminică, 20 martie 2022, începând cu ora 12.00;

Aceste competiții educaționale să vor desfășura la Seminarul Teologic „Sf. Ioan Gură de Aur” din Târgoviște.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI