You are currently viewing PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI AU OFERIT DARURI LA PENITENCIARUL GĂEȘTI

PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI AU OFERIT DARURI LA PENITENCIARUL GĂEȘTI

În apropierea sărbătorii Nașterii Domnului, marți, 20 decembrie 2022, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, 40 de persoane private de libertate din cadrul Penitenciarului Găești au primit daruri din partea parohiilor: Croitori, Jugureni, Mănăstioara și Uliești.
Acestea au constat din produse alimentare și calendare pentru anul 2023, tipărite de Arhiepiscopia Târgoviștei.
În această perioadă, în numeroase parohii ale Eparhiei noastre se desfășoară activități social-filantropice și misionare ce au ca scop promovarea filantropiei creștine și dăruirea de exemple de urmat și de către alții.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI