You are currently viewing PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI IMPLICATE ÎN SPRIJINIREA UNOR INSTITUȚII SOCIAL-FILANTROPICE

PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI IMPLICATE ÎN SPRIJINIREA UNOR INSTITUȚII SOCIAL-FILANTROPICE

          

 

   Marți, 8 mai 2018, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, parohiile: Hăbeni, Mărcești, Racovița, Raciu și Ulmi din Protoieria Târgoviște Sud, au oferit Centrului Rezidențial de Asistență Medico – Socială „Suflet pentru oameni” din Racovița, produse alimentare și igenico-sanitare, necesare instituției în activitatea ei cotidiană.
   În aceiași zi, ca parte a proiectului eparhial de sprijinire a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, inițiat de către Înaltpreasfinția Sa și ca mărturie a iubirii solidare creștine, parohiile: Sf. Nicolae Andronesti, Gorgota, Sf. Voievozi și Gura Ocniței din Protoieria Târgoviște Nord, au oferit Centrului de Servicii Comunitare Sf. Ap. Andrei, de la Gura Ocniței, produse igienico-sanitare și gospodărești, de asemenea, utile activității acestei instituții.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI