You are currently viewing PAROHII DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI AU OFERIT DARURI CENTRULUI DE SERVICII SOCIALE DIN GĂEȘTI

PAROHII DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI AU OFERIT DARURI CENTRULUI DE SERVICII SOCIALE DIN GĂEȘTI

         

 

   Marți, 15 martie 2016, parohiile Morteni I, Morteni II, Răscăieți și Potlogeni Vale, din cadrul Protoieriei Găești, au dăruit, Centrului de Servicii Sociale din Găești, rechizite școlare și produse de igienă, necesare unei bune desfășurări a activităților școlare ale copiilor îngrijiți în cadrul acestei instituții.
   Așa cum a devenit deja cunoscut, acest tip de acțiuni social-filantropice, se desfășoară în Eparhia noastră cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON având ca scop sprijinirea activităților de la centrele sociale din Arhiepiscopia Târgoviștei.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI