You are currently viewing PAROHII DIN ORAȘUL GĂEȘTI AU PREMIAT ELEVII PERFORMANȚI DE LA LICEUL TEHNOLOGIC IORDACHE GOLESCU

PAROHII DIN ORAȘUL GĂEȘTI AU PREMIAT ELEVII PERFORMANȚI DE LA LICEUL TEHNOLOGIC IORDACHE GOLESCU

În baza parteneriatului dintre parohiile Sf. Ioan, reprezentată de preoții Cristian Simescu și Cătălin Ciobanu și Sf. Nicolae, reprezentată de preoții Ion Bejan și Victor Neguț, cu Liceul Tehnologic Iordache Golescu, toate din orașul Găești, cu ocazia aniversării a 50 de ani de la înființarea acestei instituției educaționale, marți, 20 decembrie 2022, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, Biserica a premiat pe elevii cu cele mai bune rezultate la învățătură pe fiecare an de studiu, de la clasele IX-XII.
Darurile au constat din diferite sume de bani, dulciuri și volume publicate de Editura Arhiepiscopiei Târgoviștei.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI