You are currently viewing PAROHIILE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI PROMOVEAZĂ BINELE COMUN ȘI SOLIDARITATEA

PAROHIILE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI PROMOVEAZĂ BINELE COMUN ȘI SOLIDARITATEA

 

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, luni, 15 aprilie 2019, parohiile: Butimanu, Călugăru, Tărtășești, Țepeș Vodă , Serdanu și Ciocănești I, din cadrul Protoieriei Titu, au dăruit Azilului Movila produse de curățenie și alimente neperisabile.

   Acțiune filantropică aparținând proiectului eparhial de sprijinire săptămânală a instituțiilor sociale din județul nostru, și desfășurată în apropierea sărbătorii Învierii Domnului, acest demers are în vedere promovarea binelui, a solidarității și a într-ajutorării în comnitate anoastră locală.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI