You are currently viewing PARTICIPANȚII LA CONCURSUL MESAJUL MEU ANTIDROG AU FOST PREMIAȚI DE ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

PARTICIPANȚII LA CONCURSUL MESAJUL MEU ANTIDROG AU FOST PREMIAȚI DE ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

În cadrul parteneriatului dintre Arhiepiscopia Târgoviștei și Centrul de prevenire, evaluare și consiliere antidrog Dâmbovița, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, vineri 9 iunie, 2023, Pc. Pr. Cons. Cristian Oancea a premiat, în cadrul unei ceremonii speciale desfășurată la Muzeul de Istorie din Târgoviște, pe cei 18 elevi participanți la concursul Mesajul meu Antidrog. Acesta a avut doua secțiuni și anume vizuale și spot video, pe grupe de vârstă, de la clasele de gimnaziu și liceu, în cadrul său derulându-se activități de prevenire și concurs cu tematică antidrog.

Premiile oferite prin intermediul Sectorului Social-Filantropic și Misionar al Eparhiei noastre au constat din pachete cu seturi de pictură și carte școlară.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI