You are currently viewing PELERINAJ AL COPIILOR DE LA PAROHIA GURA OCNIȚEI DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

PELERINAJ AL COPIILOR DE LA PAROHIA GURA OCNIȚEI DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

       

             

 

   Duminică, 12 iunie 2016, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, în cadrul Parteneriatului dintre Parohia Sf. Nicolae din Gura-Ocniței și școala din localitate, cu ajutorul Primăriei și Consiliului Local, a avut loc un pelerinaj la două mânăstiri din eparhie: Înățarea Domnului (Cota 1000) și Peștera. La acest pelerinaj, au participat 17 copii din grupul de cateheză al parohiei, însoțiți de Pr. Alin Marian Pleșa, de Doamna Profesoară de Religie Irina Cobianu și de cântărețul Ionuț Vasilache. Pelerinii au poposit la Mânăstirea Cota 1000 unde au participat la Sf. Liturghie dând răspunsurile la strană, iar la mănăstirea Peștera au vizitat biserica și peștera Ialomiței.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI