You are currently viewing PELERINAJ AL CREDINCIOȘILOR DIN PAROHIILE GURA FOII ȘI BURDUCA, DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

PELERINAJ AL CREDINCIOȘILOR DIN PAROHIILE GURA FOII ȘI BURDUCA, DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

      

 Cu binecuvântarea Înaltpreafințitului Părinte Mitropolit NIFON, în data de 30 iunie 2016, credincioși din Parohiile Gura Foii și Burduca din Arhiepiscopia Târgoviștei, au organizat un pelerinaj la Mânăstirile Curtea de Argeș, Robaia, Slănic-Argeș, Aninoasa, Negru-Vodă, Nămăești și Cetățuia, din Arhipiscopia Argeșului și Muscelului. Din grupul de pelerini, coordonați de Pc. Pr. Aurelian Ieremia și Pc. Pr. Florin Păun, au făcut parte și numeroși tineri de la Comitetele parohiale, implicați în diversele activitățile pastoral-misionare cu tineretul.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI