You are currently viewing PELERINAJ AL UNOR COPII DIN PAROHIA RĂZVADUL DE JOS LA MÂNĂSTIRI DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

PELERINAJ AL UNOR COPII DIN PAROHIA RĂZVADUL DE JOS LA MÂNĂSTIRI DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

           

 

     

 

   Vineri, 9 septembrie 2016, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, preotul paroh Tanase Georgian de la Parohia Răzvadul de Jos a organizat un pelerinaj cu 20 de copii din familii nevoiașe din parohie la mânăstirile Nucet, Viforâta, Bunea, Centrul ecumenic de la Vulcana, Stelea și Dealu. Transportul a fost asigurat de Primăria Răzvad, iar masa a fost oferită de către parohie. Această acțiune a dorit să ofere acestor copii posibilitatea de a aprofunda frumusețea artei sacre bisericești și de a cunoaște centre monahale cunoscute ale Eparhiei noastre.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI