You are currently viewing PELERINAJ AL UNOR CREDINCIOȘI DE LA PAROHIA CĂLUGĂRU

PELERINAJ AL UNOR CREDINCIOȘI DE LA PAROHIA CĂLUGĂRU

             

 

 

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, 60 de credincioși de la Parohia Călugăru, Protoieria Titu, sub îndrumarea Pc. Pr. Valentin Rușanu, au fost în pelerinaj, la începutul acestei săptămâni, la locașe de cult și mânăstiri bănățene, maramureșene și transilvănene, precum Nicula, Dumbrava, Rohia, Barsana, Mân. Sfintei Crucii (Oradea), Cărțișoara și Catedrala mitropolitană din Timișoara.
   În cadrul pelerinajului, Pr. Valentin Rușanu le-a prezentat credincioșilor istoricul sfintelor lăcașe și a avut fructuoase dialoguri duhovnicești, prilejuite de locurile vizitate.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI