You are currently viewing PELERINAJ AL UNOR CREDINCIOȘI DE LA PAROHIA VIFORÂTA DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIŞTEI LA VETRE DE SPIRITUALITATE ORTODOXĂ DIN BULGARIA

PELERINAJ AL UNOR CREDINCIOȘI DE LA PAROHIA VIFORÂTA DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIŞTEI LA VETRE DE SPIRITUALITATE ORTODOXĂ DIN BULGARIA

 

     

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit NIFON, la începutul acestei săptămâni, credincioşi de la Parohia „Sfânta Treime” din Viforâta, Protoieria Pucioasa, însoţiţi de Pc. Pr. Cosmin Santi, au efectuat un pelerinaj la mânăstirile Sf. Dimitrie din Basarabi și Ivanovo, precum și la Catedrala Mitropolitană din Ruse, toate din Bulgaria, pentru a aprofunda valorile spirituale şi culturale ale Ortodoxiei din sudul Dunării şi a se îmbogăţi duhovniceşte la aceste cunoscute vetre spirituale.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI