You are currently viewing PELERINAJ LA MÂNĂSTIRILE DEALU ȘI STELEA ALE UNOR ELEVI DIN PAROHIA PIETRARI I DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

PELERINAJ LA MÂNĂSTIRILE DEALU ȘI STELEA ALE UNOR ELEVI DIN PAROHIA PIETRARI I DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

          

 

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, urmarea a parteneriatului dintre Biserică și Școală, vineri, 20 aprilie 2018, Parohia Pietrari I a organizat un pelerinaj la Mănăstirea Dealu și la Mănăstirea Stelea.

   La această activitate, ce a avut ca obiectiv aprofundarea valorilor spiritualității noastre ortodoxe, au luat parte elevii clasei a III-a, de la Școala Pietrari, care au fost însoțiți de doamna învățătoare Dana Popescu și de preoții parohiei: Tănase Constantin și Croitoru Constantin.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI