You are currently viewing PENITENCIARUL DE MAXIMĂ SIGURANȚĂ MĂRGINENI SPRIJINIT DE PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

PENITENCIARUL DE MAXIMĂ SIGURANȚĂ MĂRGINENI SPRIJINIT DE PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

             

 

      Parohiile: Ghirdoveni I, Ghirdoveni II, Dobra, Mărginenii de Sus și Socetu, din Protoieria Târgoviște Sud, au oferit Penitenciarului de maximă siguranță Mărgineni, din localitatea I.L. Caragiale, marți, 25 septembrie 2018, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, alimente, dulciuri și băuturi răcoritoare.
      Manifestare a responsabilității față de nevoile comunității noastre locale, această mărturie a filantropiei creștine aparține proiectului eparhial de sprijinire a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, inițiat de către Înaltpreasfinția Sa.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI