You are currently viewing PREMIEREA PERFORMANȚEI EDUCAȚIONALE, LA PAROHIA NUCET

PREMIEREA PERFORMANȚEI EDUCAȚIONALE, LA PAROHIA NUCET

            

      Pentru a sprijini performanța educațională, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, la Parohia Nucet, Protoieria Târgoviște Sud, la inițiativa preoților Constantin Banzea și Ion Iulian Cârstea, duminică, 27 decembrie 2020, după săvârșirea Sfintei Liturghii, au fost premiați 11 tineri, elevi ai Școlii Gimnaziale din Nucet, care s-au evidențiat prin obținerea de rezultate deosebite la învățătură, în anul școlar 2019 – 2020, toți având media generală peste 9,50.
      În parohiile din Eparhia noastră există o strânsă colaborare între preoți și profesorii de Religie din școli, pentru buna catehizare a elevilor, pentru promovarea valorilor noastre românești și creștine și pentru sprijinirea performanței educaționale.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI