You are currently viewing PREOȚI ALĂTURI DE TINERI DE LA PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI AU OFERIT SPRIJIN PENITENCIARULUI MĂRGINENI

PREOȚI ALĂTURI DE TINERI DE LA PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI AU OFERIT SPRIJIN PENITENCIARULUI MĂRGINENI

În cadrul proiectului filantropic de ajutorare a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, inițiat de Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, preoții de la parohiile: Butimanu, Ciocănești I, Călugăru, Serdanu, Tărtășești și Țepeș Vodă, din Protoieria Titu, însoțiți de membrii din Comitetele parohiale de tineret au dăruit, joi, 27 aprilie 2023, alimente Penitenciarului Mărgineni.

Acestea vor fi utilizate pentru îmbunătățirea meselor persoanelor lipsite de libertate din cadrul instituției, ca simbol al solidarității creștine și ca mărturie a iubirii de aproapele.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI