You are currently viewing PREOȚI ȘI TINERI DE LA PAROHII DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI AU OFERIT DARURI SPITALULUI MUNICIPAL TÂRGOVIȘTE

PREOȚI ȘI TINERI DE LA PAROHII DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI AU OFERIT DARURI SPITALULUI MUNICIPAL TÂRGOVIȘTE

Parohiile: Malu cu Flori, Priboiu, Pucheni, Voinești I și Voinești II, Protoieria Târgoviște Nord, au oferit obiecte de mobilier Spitalului Municipal Târgoviște-Platformă. Acestea au fost oferite, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, joi, 17 august 2023, de tineri din comitetele parohiale, împreună cu preoții lor, pentru a susține nevoile concrete ale acestei instituții medicale.

Această activitate misionară aparține proiectului filantropic de sprijinire a instituțiilor sociale din Eparhia noastră, inițiat de Mitropolitul Nifon.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI