You are currently viewing PREOȚII DIN ORAȘUL RĂCARI AU VIZITAT BĂTRÂNII ÎNGRIJIȚI ÎN CADRUL CENTRULUI REZIDENȚIAL PENTRU PERSOANE VÂRSTNICE DIN LOCALITATE

PREOȚII DIN ORAȘUL RĂCARI AU VIZITAT BĂTRÂNII ÎNGRIJIȚI ÎN CADRUL CENTRULUI REZIDENȚIAL PENTRU PERSOANE VÂRSTNICE DIN LOCALITATE

Preoții de la parohiile din orașul Răcari: Pr. Ion Tudorache (Parohia Răcari I), Pr. Daniel Tudoran (Parohia Răcari II), Pr. Mihai Niculaie (Parohia Ghimpaţi), Pr. Ionuţ Ciobanu (Parohia Colacu), Pr. Vasile Viorel Stoica (Parohia Stănești), Pr Adrian Pîrvulescu (Parohia Ghergani) şi Pr. Ştefan Vlada (Parohia Ghergani) au mers marți, 13 decembrie 2022, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, la Centrul rezidențial pentru persoane vârstnice din Ghergani, unde au spovedit și i-au împărtășit pe cei 45 de bătrânii îngrijiți acolo.

De asemenea, le-au oferit daruri, constând din fructe, dulciuri, sucuri și diferite alimente neperisabile.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI