You are currently viewing PREVENIREA VIOLENŢEI ÎN ŞCOALĂ ŞI A TRAFICULUI DE PERSOANE

PREVENIREA VIOLENŢEI ÎN ŞCOALĂ ŞI A TRAFICULUI DE PERSOANE

       

 

   Marţi, 10 mai 2016, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit NIFON, la Liceul tehnologic “Dr.Constantin Angelescu” din Găeşti a avut loc o activitate ce a avut ca scop prevenirea violenţei în şcoală şi a traficului de persoane, în cadrul Proiectului, intitulat “Atenţie e viaţa ta”.
   La activitatea educaţională, desfăşurată în baza parteneriatului dintre această instituţie şcolară şi Parohia Sfânta Treime din Găeşti, au participat aproximativ 70 de elevi, de la trei clase, coordonaţi de către către Pr. Cristian Simescu, profesor de religie în cadrul şcolii, iar prelegerile au fost susţinute de către agent şef principal Victor Bucuroiu de la Biroul de Combatere a Crimei Organizate şi de studenta Emilia Ioana Tudor, voluntar în cadrul proiectului mai sus menţionat.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI