You are currently viewing PRIMA ORĂ DE RELIGIE ÎN BISERICA PAROHIEI GURA OCNIȚEI DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

PRIMA ORĂ DE RELIGIE ÎN BISERICA PAROHIEI GURA OCNIȚEI DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

Vineri, 10 septembrie 2021, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, în biserica Parohiei Gura-Ocniței, a avut loc “Prima oră de Religie” la care au participat 30 de copii din clasele pregătitoare ale Școlii din comună (satele Gura-Ocniței, Adânca, Săcuieni) care au primit gratuit , într-un cadru festiv, ghiozdane și rechizite. Efortul a fost posibil prin contribuția Consiliului Local și al Primăriei, Bibliotecilor de pe raza comunei, “Atelierul veseliei”, a parohiilor și, bineînțeles, prin implicarea generoasă a multor oameni cu suflet. La eveniment au participat, alături de copii și părinții acestora, primarul comunei, directorul școlii, învățătoarele claselor, bibliotecarele și membrele “Atelierului Veseliei” și preoții parohiilor din localitățile amintite mai sus.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI