You are currently viewing PRODUSE AGROALIMENTARE OFERITE DE TINERII PAROHIEI LUNGULEȚU I CANTINEI SOCIALE A ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

PRODUSE AGROALIMENTARE OFERITE DE TINERII PAROHIEI LUNGULEȚU I CANTINEI SOCIALE A ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

În cea de-a doua săptămână a Concursului național catehetic „Tinerii și vârstnicii să laude numele Domnului”, cu binecuvântarea Înaltpreafințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, vineri, 17 februarie 2023, preoții Parohiei Lunguleţu I, împreună cu tineri din cadrul grupului catehetic parohial au dăruit produse agroalimentare Cantinei sociale a Arhiepiscopiei Târgoviștei.
Acestea vor fi utilizate pentru pregătirea hranei celor 130 de persoane cărora li se oferă masa zilnică, ca semn al grijii față de aproapele aflat în dificultate.
Cu acest prilej, Pr. Leonte Sumedrea, directorul Cantinei, le-a prezentat tinerilor Cantina socială și procesul de pregătire a mesei cotidiene, începând cu aprovizionarea și încheind cu servirea mâncării.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI