You are currently viewing PRODUSE ALIMENTARE ÎN VALOARE DE 4.500 LEI OFERITE ÎN DE PAROHIA SF. VOIEVOD NEAGOE BASRARAB DIN TÂRGOVIȘTE

PRODUSE ALIMENTARE ÎN VALOARE DE 4.500 LEI OFERITE ÎN DE PAROHIA SF. VOIEVOD NEAGOE BASRARAB DIN TÂRGOVIȘTE

          

          

     

 

   Parohia Sf. Voievod Neagoe Basarab din Cartierul Tineretului al Municipiului Târgoviște, a oferit în Vinerea Mare, în ziua de 17 aprilie 2020, cu binecuvântarea Înaltpreafințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, prin implicarea Pr. paroh Dragoș Bădescu, pachete cu produse alimentare pentru 45 de familii din parohie, în valoare de 4.500 de lei. În apropierea Învierii Domnului, acest dar al parohie se constituie întru gest de solidaritate și o mărturie de iubire și de speranță creștină.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI