You are currently viewing PROFESORII DE RELIGIE DIN DÂMBOVIȚA – LECȚII ON LINE

PROFESORII DE RELIGIE DIN DÂMBOVIȚA – LECȚII ON LINE

          

     

 

 

   În această perioadă, din cauza noii pandemii și a măsurilor de prevenție luate, precum și a închiderii școlilor, profesorii de Religie din județul Dâmbovița, ca și cei de la Seminarul Teologic Sf. Ioan Gură de Aur din Târgoviște, cu binecuvântarea și încurajarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, desfășoară lecții on line, cu elevii lor, utilizând platforme video și educaționale, la fel ca și la alte discipline.
   Alături de lecțiile prevăzute de programa școlară, profesorii îndeamnă la rugăciune, lectură și respectarea normelor prevăzute de stare de urgență, pentru a ne putea bucura de beneficiile cunoașterii, ale spiritualității , precum și de depășirea cât mai repede al acestei situații speciale.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI