You are currently viewing PROGRAMUL „ȘCOALA ALTFEL: SĂ ŞTII MAI MULTE, SĂ FII MAI BUN!”, SPRIJINIT DE PAROHIA “SF. NICOLAE ANDRONEŞTI” DIN TÂRGOVIŞTE

PROGRAMUL „ȘCOALA ALTFEL: SĂ ŞTII MAI MULTE, SĂ FII MAI BUN!”, SPRIJINIT DE PAROHIA “SF. NICOLAE ANDRONEŞTI” DIN TÂRGOVIŞTE

          

    Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit NIFON, marţi, 19 aprilie 2016, Parohia „Sf. Nicolae-Androneşti” din Târgovişte, în baza parteneriatului încheiat între parohie şi şcoală, a oferit unui număr de 33 elevi, de la Colegiul Naţional „Constantin Carabella” din Târgovişte, însoţiţi de cadre didactice, o excursie la mănăstiri şi obiective istorico-turistice din judeţele Dâmboviţa şi Giurgiu, în cadrul programului „Școala altfel: Să ştii mai multe, să fii mai bun!”.

 

 BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI