You are currently viewing PROIECT EDUCAȚIONAL DERULAT DE PAROHIA SF. NICOLAE -ANDRONEȘTI DIN TÂRGOVIȘTE

PROIECT EDUCAȚIONAL DERULAT DE PAROHIA SF. NICOLAE -ANDRONEȘTI DIN TÂRGOVIȘTE

În cadrul colaborării dintre Parohia ”Sfântul Nicolae Andronești” din Târgoviște și instituțiile de învățământ de pe teritoriul acestei comunități ecleziale, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, în acest an școlar, ca urmare a parteneriatului încheiat cu Liceul de Arte ”Bălașa Doamna”, s-a desfășurat cea de-a treia ediție a Concursului ”Bălașa Doamna -între filantropie și ocrotirea artelor”.
Competiția s-a adresat elevilor din clasele a IX-a – a XII-a, din cadrul prestigiosului liceu de arte, iar vineri, 16 decembrie 2022, în biserica Parohiei ”Sfântul Nicolae Andronești” a avut loc festivitatea de premiere a câștigătorilor.
Premiul I a fost obținut de eleva Andreea Gabriela Dumitru din clasa a XI-a B, premiul al II-lea de eleva Gabriela Bobaru din clasa a XII-a B și premiul al III-lea de eleva Andreea Simona Dobre din clasa a XI-a B.
Premianții au primit diplome și daruri din partea școlii și parohiei.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI