You are currently viewing PROIECT EDUCAȚIONAL DESFĂȘURAT DE PERSOANE PRIVATE DE LIBERTATE LA MÂNĂSTIRI DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

PROIECT EDUCAȚIONAL DESFĂȘURAT DE PERSOANE PRIVATE DE LIBERTATE LA MÂNĂSTIRI DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

      

 

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, vineri, 15 septembrie 2017, în cadrul proiectului educațional Pelerin la locurile sfinte, un grup de deținuți de la Penitenciarul Găești au efectuat pelerinaje la mânăstiri din Arhiepiscopia Târgoviștei, cu scopul de a aprofunda elemente ale spiritualității, moralei și istoriei creștine.    

   Acest proiect vizează educația prin intermediul spiritualității creștine cu scopul de a contribui la transformarea morală a persoanelor private de libertate.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI