You are currently viewing PROIECT EDUCAȚIONAL FILANTROPIC, LA PENITENCIARUL MĂRGINENI

PROIECT EDUCAȚIONAL FILANTROPIC, LA PENITENCIARUL MĂRGINENI

       

      Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, un numar de 12 persoane private de libertate de la Penitenciarul Mărgineni au vizitat Mânăstirea Stelea din Târgoviște, în vederea deschiderii unor porți spre libertate și apropiere de Dumnezeu. Aici au avut loc dialoguri duhovnicești cu scopul înnoirii morale și a cunoașteri învățăturii de credință a Bisericii noastre strămoșești.

      Această acțiune a fost inițiată de către Pr. Liță Savin, capelanul instituției, si face parte din cadrul proiectelor educațional-filantropice ce se desfășoară în cadrul Penitenciarului Margineni.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI