You are currently viewing PROIECTUL EDUCAȚIONAL INTITULAT „PE URMELE SFINȚILOR” DESFĂȘURAT ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

PROIECTUL EDUCAȚIONAL INTITULAT „PE URMELE SFINȚILOR” DESFĂȘURAT ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

 

   Miercuri, 7 martie 2018, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, în cadrul Parteneriatului dintre Catedrala Mitropolitană din Târgoviște, Școala Gimnazială ,,Coresi” din Târgoviște și Asociația Profesorilor de Religie – filiala Dâmbovița, s-a desfășurat Proiectul intitulat ,,Pe urmele Sfinților”, la care au participat elevii claselor a VII-a de la școala mai sus menționată.
   Desfășurat sub coorodonarea Prof. Georgeta Gogeanu, director Școala Gimnazială ,,Coresi”, Prof. Simona – Maria Mihai, director adjunct al Școlii Gimnaziale ,,Coresi” și Președinte A.P.R. Dâmbovița, Prof. Constantin – Răzvan Scarlat și Pr. Voicu – Radu Ștefan Grigore, proiectul a constat în realizarea unor prezentări ale diferitelor locuri de pelerinaje creștine. La finalul activității, copiii au primit daruri din partea Catedralei Mitropolitane din Târgoviște.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI