You are currently viewing PROIECTUL EDUCAȚIONAL ÎNVĂȚĂM SĂ PICTĂM ICOANE PE STICLĂ S-A DESFĂȘURAT LA RĂCARI ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

PROIECTUL EDUCAȚIONAL ÎNVĂȚĂM SĂ PICTĂM ICOANE PE STICLĂ S-A DESFĂȘURAT LA RĂCARI ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

  

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, în perioada 6 – 9 august, la Parohia Răcari II, la inițiativa preotului paroh Daniel Tudoran, în cadrul parteneriatului cu școala din localitate, s-a desfășurat proiectul Învățăm să pictăm icoane pe sticlă.
   La acesta, au participat 16 elevi din clasele II – VIII, îndrumați de către: domnul Cristian Dumitru, profesor de Religie, de doamna învățătoare Gina Elena Bașturescu și de doamna învățătoare Simona Ionela Sipică.

BIROUL DE PRESĂ L ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI