You are currently viewing RECHIZITE PENTRU COPIII DE LA CENTRUL SOCIAL CREȘTIN AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

RECHIZITE PENTRU COPIII DE LA CENTRUL SOCIAL CREȘTIN AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

       

 

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, miercuri, 20 septembrie 2017, parohiile: Râul Alb, Râncăciov, Priboiu și Teiș au oferit rechizite copiilor îngrijiți în cadrul Apartamentului social protejat Sf. Ier. Nicolae al Centrului Social Creștin al Arhiepiscopiei Târgoviștei.

   Această acțiune filantropică aparține proiectului social de sprijinire a instituțiilor sociale din Eparhia noastră, inițiat de către Înaltpreasfinția Sa, pentru a promova lumina solidarității și a iubirii creștine în comunitatea noastră locală.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI