You are currently viewing REPREZENTANȚI AI ASCOR TÂRGOVIȘTE AU PARTICIPAT LA ÎNTRUNIREA NAȚIONALĂ A ACESTEI ORGANIZAȚII DE TINERET ORTODOX

REPREZENTANȚI AI ASCOR TÂRGOVIȘTE AU PARTICIPAT LA ÎNTRUNIREA NAȚIONALĂ A ACESTEI ORGANIZAȚII DE TINERET ORTODOX

În perioada 26-28 mai 2023, a avut loc, la Facultatea de Teologie Ortodoxă a Universității Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca, întrunirea Consiliului Național al Asociaţiei Studenţilor Creştin-Ortodocşi Români (ASCOR).

Din partea filialei ASCOR Târgoviște au participat, cu binecuvântarea Înaltpresfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, Oană Ștefan, Vicepreședinte și Tudorache Mirel, Consilier pe probleme externe.

În cadrul întâlnirii au avut loc: sesiuni de lucru, evaluarea proiectelor și a situației la nivel național, stabilirea proiectelor de viitor, momente de rugăciune, sesiuni de formare, activități culturale, precum și vizitarea orașului.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI