You are currently viewing ROMÂNI ȘI CREȘTINI, DIN INIMĂ PENTRU TINE!-DEMERS FILANTROPIC ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

ROMÂNI ȘI CREȘTINI, DIN INIMĂ PENTRU TINE!-DEMERS FILANTROPIC ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

     

 

   Mărturie a comuniunii, solidarității și filantropiei creștine, pentru a promova familiași valorile ei, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, s-a desfășurat, luni, 8 octombrie 2018, activitatea, intitulată ,,Români și creștini, din inimă pentru tine!”
   Desfășurat sub coordonarea: Prof. Stroe Elena Cristina, Inspector școlar general adjunct al Inspectoratului Școlar Județean Dâmbovița, Prof. Mihai Simona Maria, Director adjunct al Școlii Gimnaziale ,,Coresi” și Președinte APR Dâmbovița precum și Paraschiv Marian, consilier local din cadrul Comunei Băleni, demersul a avut ca scop ajutorarea unor familii nevoiașe din Băleni, prin oferirea de daruri, cu ajutorul unor sprijinitori generoși din localitate.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI