You are currently viewing SANATORIUL DE LA MOROIENI A PRIMIT AJUTOR DIN PARTEA BISERICII

SANATORIUL DE LA MOROIENI A PRIMIT AJUTOR DIN PARTEA BISERICII

Sanatoriul de la Moroieni a primit în dar, joi, 19 mai 2022, ca sprijin pentru activitatea sa cotidiană, produse igienico-sanitare, din partea parohiilor: Iedera, Lăculețe, Măgura și Moroieni I.

Sprijinirea instituțiilor sociale din comunitatea noastră locală reprezintă o necesitate și un mijloc de a susține nevoi concrete și de a mărturisi solidaritatea și comuniunea dintre oameni. De aceea, Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon a inițiat proiectul eparhial de ajutorare a așezămintelor sociale din județul Dâmbovița, în cadrul căruia se înscrie și această activitate filantropică.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI