You are currently viewing SĂRBĂTORIREA OCROTITORULUI CENTRULUI SOCIAL SF. AP. ANDREI DIN GURA OCNIȚEI

SĂRBĂTORIREA OCROTITORULUI CENTRULUI SOCIAL SF. AP. ANDREI DIN GURA OCNIȚEI

               

 

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, marți, 29 noiembrie 2016, la Centrul Social Sfântul Apostol Andrei, din localitatea Gura Ocniței, a avut loc o manifestare prilejuită de ziua acestei instituții, la care au participat preoții de la parohiile: Gura Ocniței, Ocnița I și Ocnița II, precum și Pr. Delureanu Cristian. Cu acest prilej, a fost săvârșită slujba de Te Deum, iar Pr. Delureanu Cristian a oferit masa festivă, la care au participat persoanele asistate, personalul medical, preoții și invitații.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI