You are currently viewing SCHIMB DE EXPERIENȚĂ ȘI MOBILITATE ERASMUS+ PENTRU PROFESORI ȘI ELEVI AI SEMINARULUI TEOLOGIC ORTODOX „SFÂNTUL IOAN GURĂ DE AUR” DIN TÂRGOVIȘTE

SCHIMB DE EXPERIENȚĂ ȘI MOBILITATE ERASMUS+ PENTRU PROFESORI ȘI ELEVI AI SEMINARULUI TEOLOGIC ORTODOX „SFÂNTUL IOAN GURĂ DE AUR” DIN TÂRGOVIȘTE

Profesori și elevi ai Seminarului Teologic Ortodox „Sfântul Ioan Gură de Aur” din Târgoviște, au participat, în perioada 24 – 30 aprilie 2023, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, în cadrul programelor europene Erasmus+, la stagiul de formare Digital Competences and ICT Tools for a Creative and Collaborative Classroom, organizat de către Mersin Provincial Directorate of National Education, în Turcia.

În aceeași perioadă a avut loc primul flux al mobilităților de învățare de scurtă durată pentru elevii liceului nostru în Mersin, Turcia. Au participat 10 elevi, însoțiți de 2 cadre didactice, la Cahit Zarifoğlu Anatolian High School. Acordul de învățare încheiat între cele două licee a vizat dezvoltarea abilităților.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI