You are currently viewing ŞCOALA ALTFEL LA CENTRUL SOCIAL CREŞTIN AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI

ŞCOALA ALTFEL LA CENTRUL SOCIAL CREŞTIN AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI

 

     

   Luni, 6 aprilie, şi marţi, 7 aprilie 2015, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit NIFON, la Centrul Social Creştin al Arhiepiscopiei Târgoviştei, s-au desfăşurat ateliere de artă şi alte activităţi, în cadrul săptămânii educaţionale Şcoala altfel.
   Copiii de la Colegiul Naţional Constantin Cantacuzino şi de la Şcoala Ion Alexandru Brătescu-Voineşti din Târgovişte au participat la activităţile educaţionale propuse de Centrul Social Creştin şi au vizitat expoziţia de icoane organizată aici, au realizat coşuleţe pentru ouăle pascale, felicitări şi au vizionat prezentări pregătite pentru introducerea în perioada pascală.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTE