You are currently viewing SECȚIA PSIHIATRIE CRONICI-GURA OCNITEI A FOST AJUTATĂ DE BISERICĂ

SECȚIA PSIHIATRIE CRONICI-GURA OCNITEI A FOST AJUTATĂ DE BISERICĂ

Preoții de la parohiile: Dragodănești, Priboiu, Râncaciov, Sf. Arhangheli și Sf. Vineri, din Protoieria Târgoviște Nord, însoțiți de tineri din cadrul comitetelor de tineret parohial, au oferit, joi, 11 iulie 2024, o mașină de spălat vase Secției Psihiatrie Cronici de la Gura Ocniței.

Această acțiune a avut ca scop ușurarea muncii cotidiene a celor ce se îngrijesc de beneficiarii acestei instituții, dar reprezintă și un îndemn la solidaritate în comunitatea noastră locală. De asemenea, ea aparține proiectului filantropic de sprijinire a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, inițiat de Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI