You are currently viewing ȘEDINȚĂ DE CONSTITUIRE A NOII ADUNĂRI GENERALE A C.A.R. DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

ȘEDINȚĂ DE CONSTITUIRE A NOII ADUNĂRI GENERALE A C.A.R. DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

       

   La Centrul Eparhial al Arhiepiscopiei Târgoviștei, a avut loc, joi, 14 februarie 2019, sub președinția Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, ședința de constituire a noii Adunări Generale a Casei de Ajutor Reciproc a Clerului și a Salariaților Bisericești din Eparhia noastră (C.A.R.).

   În cadrul ședinței, a fost ales Consiliul director al organizației, fiind realeși: Pr. Gheorghe Valeriu, în funcția de președinte, și Pr. Iulian Petrescu, în funcția de vicepreședinte. De asemenea, au fost aleși membrii Comisiei de Cenzori ai C.A.R.

   Înaltpreasfinția Sa a vorbit despre rolul important al acestei instituții financiare și filantropice a Eparhiei noastre în sprijinirea membrilor ei, dar și a unor proiecte sociale sau a unor persoane defavorizate.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI