You are currently viewing SEMNE ALE BUNĂTĂȚII LA CENTRUL SOCIAL CREȘTIN AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

SEMNE ALE BUNĂTĂȚII LA CENTRUL SOCIAL CREȘTIN AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

 

  

 

   Joi, 15 iunie 2017, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit NIFON, parohiile: Sf. Nicolae – Simuleasa, Lazuri și Produlești au daruit Centrului Social Creștin al Arhiepiscopiei Târgoviștei alimente neperisabile și materiale igenico-sanitare, toate necesare activității cotidiene a instituției.
   Reamintim că această acțiune face parte din proiectul eparhial de ajutorare a instituțiilor sociale din județul nostru, demers inițiat de către Înaltpreasfinția Sa pentru a oferi semne de iubire și de solidaritate creștină celor în nevoie și inspirație, pentru cât mai mulți, de a urma aceste exemple.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI