You are currently viewing SEMNE DE SOLIDARITATE ȘI SPERANȚĂ ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

SEMNE DE SOLIDARITATE ȘI SPERANȚĂ ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

    

   Joi, 22 decembrie 2016, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, preoții Viorel Mugurel Gheorghe, Dănuţ Vancea și Răzvan Gheorghe Gagiu de la Parohia Glodeni, Protoieria Pucioasa, au oferit unei familii nevoiașe, cu patru copii, o vacă, pentru a le asigura laptele zilnic. De asemenea, cu sprijinul enoriașilor parohiei, a fost oferit și nutrețul necesar până la primăvară pentru animalul dăruit.

   La Parohia Tomșani, Protoieria Titu, Pr. George Vlăsceanu, împreună cu copii din parohie, a mers să vestească Nașterea Domnului,prin intermediul colindelor noastre tradiționale, pe la casele oamenilor din localitate și la Primăria Costești Vale.

   Copiii de la Parohia Maluri, însoțiți de preotul lor, Ursu Marius Gabriel, au colindat la Protoieria Pucioasa unde au primit daruri din partea Pc. Protopop Iulian Rainea.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI